Czy obudowa twojej studni jest pęknięta?

Obudowa studni jest jedną z najważniejszych części studni; zapobiega przedostawaniu się do wody zanieczyszczeń, owadów i osadu. Jednak jest to również jedna z najczęściej wymienianych części studni, więc nie jest wykluczone, że twoja może być pęknięta lub uszkodzona (zwłaszcza jeśli jest starsza). 

Obudowa studni to rura, która przemieszcza się ze studni nad ziemią i zapewnia bezpośrednie połączenie z pompą i samą studnią. Może ulec pęknięciu na różne sposoby, w tym:

  • Uderzenie piorunem podczas burzy
  • Uderzenie samochodem lub kosiarką
  • Trzęsienia ziemi i inne wydarzenia związane z przemieszczaniem się ziemi
  • Ekstremalne ciepło i zimno
  • Wiek
  • Naturalne zużycie

Jak sprawdzić, czy obudowa Twojej studni jest pęknięta

Jeśli obudowa studni jest pęknięta nad ziemią, najprawdopodobniej będziesz w stanie to zobaczyć. W przeciwnym razie pęknięcia pod powierzchnią ziemi mogą przedostawać się do wody z osadów i innych zanieczyszczeń. Jeśli okaże się, że woda wypływająca z kranu jest pełna piasku, brudu i innych cząstek, może nadszedł czas, aby zadzwonić do firmy naprawczej w celu sprawdzenia obudowy.

Naprawa pękniętej obudowy studni

Są dwa sposoby, w jakie dobry specjalista może naprawić dobrze obudowę:

Po pierwsze, w przypadku uszkodzeń naziemnych mogą zasugerować naprawę rury i przedłużenie jej do góry, aby była łatwiejsza do zobaczenia i uniknięcia w przyszłości. 

Drugie podejście polega na umieszczeniu wykładziny na części rury, która jest uszkodzona. Obejmuje to wepchnięcie kamery do wnętrza rury i nadmuchanie wykładziny w celu uszczelnienia wnętrza obudowy. 

Jeśli nie masz pewności, czy obudowa studzienki jest pęknięta lub potrzebujesz oszacowania, ile zajmie naprawa obudowy, skontaktuj się ze specjalistą już dziś.

Udostępnij: