Czy warto decydować się na prawo jazdy kategorii b1?

Kategoria b1 jest niejako dodatkiem do prawa jazdy kategorii B. Niewiele osób wie, że można zdawać osobny egzamin, który przyznaje te uprawniania. Jednak spełnienie wszystkich wymagań, aby przystąpić do zaliczenia i móc prowadzić mały pojazd silnikowy, jest bardzo trudne. Dlatego większość młodych ludzi woli czekać, niż zajmować się tym zaraz po ukończeniu odpowiedniego wieku.

Kto powinien pomyśleć o zdawaniu na kategorię b1?

Do egzaminu można przystąpić już w wieku szesnastu lat. To pokazuje, że kategoria b1 uprawnia do jazdy pojazdami mniejszymi i mniej niebezpiecznymi. Na takie rozwiązanie mogą zdecydować się osoby młode, w których gospodarstwie domowym nie mieszkają domownicy posiadający jakiekolwiek prawo jazdy, a mogłoby się one przydać. Jednocześnie warto pamiętać, że samochód, którym można się poruszać po zaliczeniu egzaminu na prawo jazdy kategorii b1 ma ograniczone możliwości i nie da się nim na przykład pojechać na dłuższe wakacje w parę osób.

Kategoria b1 nie jest jednak rozwiązaniem dla osób, które ukończyły już osiemnasty rok życia i zaczynają myśleć o prawie jazdy. Lepiej od razu zdecydować się na kategorię b, ponieważ jej zdawanie jest bardzo zbliżone i wbrew pozorom prostsze od zdawania na kategorię b1. To drugie uprawnienie zdobywa się w pakiecie, a więc niczego się nie traci, a koszty kursu i egzaminów wynoszą dokładnie tyle same.

Udostępnij: