Etapy montażu regałów magazynowych

Montaż regałów magazynowych wykonywany jest przez rzemieślników do pomieszczeń biurowych, handlowych, magazynowych i przemysłowych. Regały do składowania palet są prefabrykowane i demontowalne za pomocą śrub lub haków. Dostarczony z fabryki producenta, jest zdemontowany – klient może go samodzielnie zmontować zgodnie z instrukcją montażu regałów paletowych danej modyfikacji.

Na co należy zwrócić uwagę przy montażu?

Montaż regałów magazynowych determinuje czas dalszej eksploatacji. W przypadku ustawiania regałów w dwóch rzędach, sąsiednie regały regałów należy połączyć ze sobą ściągiem międzyregałowym za pomocą połączeń śrubowych.

 Warto zwrócić uwagę na następujące punkty:

  • Podane maksymalne obciążenie na kondygnację oznacza równomierne układanie w stosy o podanej masie całkowitej. Nierówne układanie towarów wielkogabarytowych może prowadzić do deformacji półek i regałów oraz pogorszenia stabilności całej konstrukcji.

  • Przy montażu regałów czołowych poziomy są formowane od dołu do góry, tzn. kolejno od dołu do góry.

  • Nie należy eksploatować regałów paletowych, które nie są przymocowane do podłoża.

  • Wszelkie zmiany w konfiguracji regału mogą spowodować zmianę nośności i dlatego muszą być uzgodnione z producentem.

  • W przypadku trudności z samodzielnym montażem regałów magazynowych zawsze można skorzystać z usług specjalistycznej firmy, która zajmie się montażem. Cena zależy od zakresu i złożoności prac (rodzaj instalacji, wielkość regałów itp.).Montaż podłogi: w razie potrzeby na powstałą ramę montuje się sklejkę lub metalową podłogę litą lub perforowaną.

Udostępnij: