Jak wybrać dom pogrzebowy

Wybierając dom pogrzebowy, ważne jest, aby wybrany zakład pogrzebowy Warszawa spełniał wszystkie Twoje potrzeby i spełniał Twoje konkretne życzenia, a także miał doświadczenie w planowaniu rodzaju pogrzebu, jaki chcesz.

Powinieneś czuć się komfortowo z zakładem pogrzebowym w domu pogrzebowym. Twoje pierwsze spotkanie jest okazją do zadawania pytań, dowiedzenia się więcej o oferowanych usługach i ogólnego zrozumienia tego, jak wygląda dany dom pogrzebowy. Koszt to kolejna kwestia i w porządku (i może być dobrym pomysłem) skorzystanie z porównywarki, jeśli czujesz się nieswojo z powodu kwotowanych cen. A jeśli nie wiesz, od czego zacząć, ale wiesz, z jakiego cmentarza chcesz skorzystać, rozważ poproszenie cmentarza o polecane domy pogrzebowe.

Wymagania dotyczące domu pogrzebowego

Zanim zaczniesz szukać domu pogrzebowego, zastanów się, jakie wymagania możesz mieć:

  • W jakim mieście powinien znajdować się dom pogrzebowy?
  • Czy chcesz pracować w domu pogrzebowym, który jest powiązany z religią lub kulturą?
  • Jeśli planujesz kremację, czy chcesz współpracować z domem pogrzebowym, który prowadzi własne krematorium?
  • Jeśli planujesz pochówek, czy chcesz współpracować z domem pogrzebowym, który prowadzi własny cmentarz?

Pytania, o których należy pamiętać przy wyborze domu pogrzebowego

Główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze domu pogrzebowego to:

  • Twój poziom komfortu : Czy czujesz, że zakład pogrzebowy rozumie, jakiego rodzaju pogrzeb chcesz i chce pomóc Ci osiągnąć Twoją wizję?
  • Towary i usługi : czy dom pogrzebowy oferuje towary i / lub usługi, które chcesz kupić?
  • Ceny : czy dom pogrzebowy oferuje niedrogie towary i usługi?
  • Udogodnienia : Czy dom pogrzebowy posiada udogodnienia, których potrzebujesz, takie jak łazienki dla osób niepełnosprawnych, prywatne pomieszczenie do przechowywania przed nabożeństwem itp.?
  • Względy religijne i kulturowe : Czy firma pogrzebowa rozumie Twoje  potrzeby religijne lub kulturowe ? Czy dom pogrzebowy kiedykolwiek przygotował pogrzeb zgodnie z Twoimi zwyczajami religijnymi lub kulturowymi?

Twoje pierwsze spotkanie z zakładem pogrzebowym

Twoje pierwsze spotkanie z zakładem pogrzebowym (czasami nazywane „konferencją aranżacyjną”) może odbyć się osobiście – w domu pogrzebowym lub we własnym domu – lub przez telefon. To wstępne spotkanie jest okazją do zadawania pytań, dowiedzenia się więcej o usługach oferowanych przez dom pogrzebowy i ogólnego zrozumienia tego, jak wygląda dany dom pogrzebowy. Zakład pogrzebowy powinien być przyjazny, uprzejmy, dobrze poinformowany i współczujący. Możesz mieć wiele pytań i próśb, a zakład pogrzebowy powinien uważnie słuchać i udzielać odpowiedzi.

Osobiste doradztwo przy wyborze domu pogrzebowego

W żadnym wypadku nie powinieneś czuć się zmuszony do robienia jakichkolwiek ustaleń, które sprawią, że poczujesz się niekomfortowo. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą zdecydować się na  balsamowanie ,  kosmetologię i oglądanie lub przebudzenie, inni mogą po prostu chcieć pogrzebu lub  bezpośredniej kremacji ; wszystkie te opcje są uzasadnione iw żadnym wypadku nie powinieneś czuć, że firma pogrzebowa naciska na ciebie, abyś dodał niechciane usługi.

Jak znaleźć dom pogrzebowy

Od Google, przez katalogi internetowe, po pytania znajomych i członków rodziny – istnieje wiele sposobów na znalezienie domów pogrzebowych w Twojej okolicy. Po ustaleniu kryteriów domu pogrzebowego możesz zacząć korzystać z tych zasobów, aby znaleźć potencjalne domy pogrzebowe. Zapytaj znajomych i członków rodziny o wszelkie doświadczenia związane z domem pogrzebowym, przejrzyj strony internetowe domów pogrzebowych i wyszukaj lokalne domy pogrzebowe, korzystając z katalogów internetowych. Coraz więcej recenzji domów pogrzebowych pojawia się na stronach z recenzjami klientów, takich jak Yelp i Angie’s List, które również mogą być pomocne.

Kiedy rozmawiasz z ludźmi i szukasz informacji online, dobrze jest zachować listę domów pogrzebowych, które napotkasz, ponieważ następnym krokiem w wyborze domu pogrzebowego jest porównanie domów pogrzebowych .

Udostępnij: