Kiedy umiera ktoś bliski

Kiedy umiera ktoś bliski czuję się ból, rozpacz i niedowierzanie. Po tym jak pierwsze, najgorsze momenty są już za rodziną zmarłego, przychodzi moment na wybór . Rodzinie najbardziej zależy na tym by pogrzeb był zorganizowany sprawnie, a wszystkie formalności załatwione od ręki. W tym trudnym czasie bliskim najbardziej chodzi o to by pochówek był zorganizowany w sposób godny, a osoba zmarła obrażona należnym szacunkiem na ostatniej drodze.

W mniejszych miejscowościach wygląda to inaczej niż w dużych. Na przykład na warszawskim Żoliborzu jest wiele zakładów świadczących usługi pogrzebowe Żoliborz i poniekąd rywalizują ze sobą. Ale mając wybór, który jest tak bardzo trudny najczęściej ludzie wybierają ten zakład który jest najbardziej dostępny. Może to być punkt z którego już kiedyś się korzystało lub taki który się często widzi np. w drodze do pracy. 

Chociaż pewnie mało kto zadaję sobie pytanie, o to czym się kierować wybierając firmę pogrzebową, może warto więc o tym wspomnieć. Najbardziej się liczy przystępność i „ludzkie” podejście ze strony osób obsługujących, ale także kompleksowe wykonanie usług, tak by rodzina, najbliżsi nie musieli zajmować się żadnymi formalnościami ani niczym co związane z pogrzebem. Pomocne jest również dawanie wskazówek rodzinie, i pomoc przy wyborze artykułów.

Udostępnij: