Regulacja brwi męskich

Kulturowo regulowanie brwi przypisuje się kobietom. Mężczyźni także mogą to robić, większość modeli ma wyregulowane brwi, dzięki czemu ich twarz ma lepszy kształt, a oni sami mogą czuć się dużo lepiej i pewniej. 

Jak, gdzie i kiedy regulować brwi? 

Brwi najlepiej regulować kiedy wyglądają nieetycznie, są bardzo gęste, grube i zarośnięte, rosną w złym kierunku, źle się układają. Można usunąć niechciane włoski samemu w domu za pomocą specjalnych nożyczek lub pęsety, albo udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, najpierw należy sprawdzić czy salon reguluje brwi także mężczyzną. Trzeba pamiętać, że jeśli wcześniej wystąpiły podrażnienia lub reakcję alergiczne na produkty używane w trakcie regulacji powinno się unikać takich produktów w przyszłości. 

Jeśli chodzi o regulacja brwi męskich to potrzeba światła, nożyczek lub pęsety, lustra. Najpierw należy sprawdzić czy twarz nie jest brudna, mokra. Można umyć ją wodą lub za pomocą toniku, płynu micelarnego. Kiedy już to zrobimy, ustalamy kształt brwi jaki chcemy osiągnąć, lub jakie włoski chcemy usunąć. Przeczesujemy brwi szczoteczką i nożyczkami usuwamy włoski, które wychodzą poza kształt jaki chcemy osiągnąć, powtarzamy tą czynność kilkakrotnie na każdej stronie. Pęsetą usuwamy pojedyncze włoski, które nam przeszkadzają. Możemy także usunąć włoski z czoła oraz między brwiami. 

Udostępnij: