Warto zarejestrować własny znak towarowy

Znaki towarowe to wizytówka firmy, znak rozpoznawczy, dzięki któremu klienci chętnej sięgają po dany produkt czy usługę. Logo Nike czy Adidasa, popularnych marek z odzieżą sportową, jest tego idealnym przykładem. Zdarza się, że kontrahenci sięgają po rzecz spod danego znaku towarowego tylko dlatego, że kojarzą firmę, która się nim posługuje i mają do niej zaufanie. Znak towarowy to jeden z nieodłącznych elementów budowania silnej marki na rynku. Wraz z rozwojem firmy i poszerzaniem horyzontów – np. za pośrednictwem uruchomienia sprzedaży internetowej, warto zarejestrować własny znak towarowy.

Znak towarowy to oznaczenie stosowane głównie w handlu, które służy do identyfikacji produktów czy usług. Istnieje klika rodzajów znaków towarowych – są to m.in. znaki graficzne, słowno-graficzne, przestrzenne, pozycyjne, dźwiękowe, ruchome, multimedialne oraz hologramowe. Jakie korzyści wiążą się z zarejestrowaniem znaku towarowego? Przede wszystkim zyskają Państwo pewność iż żaden podmiot gospodarczy czy osoba prywatna, nie będzie mogła wykorzystywać sukcesu Państwa firmy, podszywając się pod nią lub dokonując plagiatowania Państwa produktów oraz znaku towarowego i pozostać przy tym bezkarna.

Znaki towarowe w prawie

Warto zaznaczyć, iż znaki towarowe są bardzo chronione przez prawo. Oznacza to, że nie wystarczy wyszukać w rejestrze Urzędu Patentowego takiego takiej samej grafiki, nazwy czy innego znaku towarowego, ale również oznaczeń bardzo zbliżonych do siebie, podobnych. Jest to szczególnie ważne, gdy dany podmiot gospodarczy, który posługuje się wybranym znakiem towarowym, działałby w tej samej branży. Jeśli planowaliby Państwo otworzenie sklepu z zabawkami o nazwie NONA, a w rejestrze widniałby już wpis znaku towarowego na sklep dystrybuujący właśnie zabawki, którego logo brzmiałoby NINA, prawdopodobnie wniosek o rejestrację Państwa znaku towarowego zostałby odrzucony lub uznany za plagiat. Z uwagi na potrzebę przeprowadzenia dogłębnej analizy, warto skorzystać z doświadczenia i wiedzy specjalistów – rzeczników patentowych, zajmujących się znakami towarowymi.

Specjaliści przeprowadzą dogłębną analizę, sprawdzając, czy taki sam lub podobny znak towarowy do przygotowanego przez Państwa, znajduje się w bazie i wykluczą ewentualne zagrożenie plagiatem. Kiedy dopełnimy wszelkich formalności, zarejestrujemy znak towarowy. Oprócz rejestrowania znaków towarowych, oferujemy również usługę ich ochrony, polegającą na monitorowaniu rynku. Możemy również reprezentować swoich klientów w urzędach i innych instytucjach, jeśli zajdzie potrzeba przeprowadzenia postępowań spornych w kwestii znaków towarowych.

Znaki towarowe

Kancelaria Patentowa działa od 1966 roku, stale poszerzając grono zadowolonych z usług klientów. Gwarantujemy rzetelność, terminowość oraz wysoki profesjonalizm w prowadzeniu spraw związanych ze znakami towarowymi i nie tylko. Cechuje nas wieloletnie doświadczenie i doskonałe przygotowanie merytoryczne, dlatego oferujemy kompleksową obsługę. Zachęcamy do kontaktu, gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania z zakresu znaków towarowych lub innych elementów ochrony własności intelektualnej.

Udostępnij: