Depilacja męska – czy warto?

Wielu Panów pochłonęło modę na brodę. Moda, jak wiadomo wraca, z różnym impetem. Owłosienie w niektórych partiach ciała może być bardzo sexowne lub wręcz nachalne. Wówczas można skorzystać z dobroci wieli zabiegów niwelujących ww. owłosienie. Niestety, takie zabiegi kojarzą się z bólem i przerażającą wizją oczyszczania ciała. Czy Panowie powinni depilować niektóre partie ciała?

Depilacja męska – jak to działa?

Depilację, czyli oczyszczanie ciała z niepotrzebnego włosia, można wykonać praktycznie w domu. Łazienka czy kuchnia będą dobrą inspiracją. Depilację można podzielić na dwa rodzaje – trwałą oraz okresową. Pierwsza daje skutki nawet kilkumiesięczne, druga wymaga pielęgnacji tygodniowej. Depilacja zawsze jest atrybutem ostateczności, niekiedy bólu i cierpienia. Istotny jest fakt, że depilacja męska działa do kilku tygodni. Efekty również.

Dobrym sposobem na zniwelowanie bólu jest specjalny krem, oczywiście jeżeli nie powoduje alergii. Krem ma możliwość usunięcia bez większego wysiłku wszystkich włosów znajdujących się w obszarze depilacji. Należy pamiętać, że męski korzeń włosia jest bardziej wytrzymały, niż damski. Czasami powstaje spore uczucie gorąca w miejscu depilowanym.

Należy dodać, że włosy nie wypadają od razu. Proces może trwać do kilku tygodni. Zjawisko związane jest z hormonami damskimi/męskimi. Te drugie niestety wymagają więcej czasu na odbudowę. Panowie zachęcani są do stosowania specjalistyczny preparatów mających na celu osłabienie cebulek włosienia. W następstwie proces depilacji przebiega bardzo sprawnie.

Udostępnij: