Ogrzewanie nadmuchowe elektryczne jako alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań

Ogrzewanie nadmuchowe elektryczne jako alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań

Gdy budujemy właśnie dom lub stawiamy halę produkcyjną i chcemy zmniejszyć koszta eksploatacji ogrzewania, zastanówmy się nad wprowadzeniem ogrzewania nadmuchowego elektrycznego. Jest to nowoczesna i mało skomplikowana metoda zapewniania ciepła w pomieszczeniach. Jednym z głównych warunków użycia takiego rozwiązania jest budynek mający powyżej 100 m2.

Zasada działania i niezbędne elementy instalacyjne

Ogrzewanie nadmuchowe elektryczne potrzebuje pieca z wymiennikiem ciepła, który jest zasilany przez prąd. W ten sposób unikamy tradycyjnego kotła na węgiel, drewno czy pellet. Do sprawnego działania potrzebne są filtry, które zapobiegają przedostawaniu się kurzu i pyłu do środka pomieszczeń. Poza tym, żeby w domu było ciepło, powietrze musi wędrować specjalnymi przewodami. Dodatkowym wyposażeniem jest jeszcze chłodnica i nawilżacz powietrza. Nic więcej nie potrzeba do sprawnego działania tego bardzo prostego systemu ogrzewania.

Ogrzewanie nawiewowe bardzo szybko ociepla duże przestrzenie jak np. hale produkcyjne. Temperatura natychmiast rośnie już od pierwszych minut zaraz po włączeniu pieca. Gdy ciepło jest niepotrzebne, można od razu wyłączyć cały obieg. Przez taki zabieg szybko zorientujemy się, jak bardzo oszczędne i wydajne jest ogrzewanie nadmuchowe elektryczne.

Udostępnij: