Jak zrobić tablicę kolorów do projektowania wnętrz

Kolorowa tablica do aranżacji wnętrz to jeden z najłatwiejszych sposobów, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać przebudowany pokój, zdecydować, jakie wykończenia chcesz zastosować lub śledzić swoje plany dotyczące przestrzeni. Możesz dostać wszystko, czego potrzebujesz do samej planszy, w sklepie ze sztuką i rękodziełem, a także w wielu sklepach z dużymi pudełkami. W przypadku próbek i próbek wykończenia, w tym tkanin, podłóg, kolorów farb i bejc, większość producentów dostarcza próbki klientom bezpłatnie lub za niewielką opłatą.

1

Zbierz próbki każdego wykończenia, które planujesz wykorzystać w pokoju, a także jedno lub dwa zdjęcia inspiracyjne lub szkic proponowanej przebudowy, jeśli taki masz.

2

Oddziel finisze na te, które chcesz utrzymać na stole, od tych, które chcesz podbić. Jest na to kilka opcji. Zachowaj inspirujące zdjęcia lub szkice przestrzeni na wyższym poziomie niż wykończenia lub podnieś bardziej miękkie, lżejsze wykończenia, takie jak próbki tkanin lub wycięcia z kart malarskich, umieszczając cięższe próbki płytek lub drewna bezpośrednio na płycie głównej, aby uzyskać równowagę.

3

Wytnij wystarczającą liczbę kawałków płyty piankowej na wymiar dla każdej próbki lub próbki, którą chcesz podnieść, za pomocą kwadratu T i noża uniwersalnego. Popracuj nad gumową matą, aby chronić stół, na którym pracujesz, i użyj kwadratu T jako prowadnicy noża. Podczas cięcia płyty piankowej wykonaj kilka płytkich cięć, zamiast próbować przecinać deskę jednym ruchem, aby uzyskać najczystszą linię.

4

Przymocuj próbki do każdego kawałka płyty piankowej małą odrobiną kleju do gumy. W przypadku tkanin użyj kleju w sztyfcie, aby uniknąć zniszczenia tkaniny przez bardziej mokry, mocniejszy klej.

5

W razie potrzeby utwórz obramowanie dla tablicy kolorów. Narysuj kontur o wymiarach 24 na 36 cali z tyłu kawałka kolorowej tablicy prezentacyjnej, jeśli jest większy niż ten. Narysuj drugi kontur o wielkości od 1 do 2 cali wewnątrz pierwszego konturu, tworząc ramkę obrazu. Przytnij deskę na wymiar, używając zewnętrznego kwadratu jako prowadnicy, za pomocą kwadratu T i noża uniwersalnego.

6

Wytnij wzdłuż mniejszego konturu na tablicy prezentacyjnej, tworząc wewnątrz wycięcie. W ten sposób pozostanie kawałek planszy przypominający ramkę na zdjęcia. Przymocuj krawędź do płyty piankowej za pomocą cementu kauczukowego.

7

Umieść swój pusty lub obramowany kawałek płyty piankowej na płaskiej, solidnej powierzchni roboczej. Rozłóż zdjęcia, szkice i próbki, aby znaleźć aranżację, która jest zarówno atrakcyjna wizualnie, jak i najlepiej oddająca wygląd pomieszczenia. Można to zrobić na kilka sposobów, chociaż jest dużo miejsca na kreatywność. Pierwszym jest wyśrodkowanie szkicu pokoju na tablicy, a następnie umieszczenie próbek wokół zdjęcia, mniej więcej w miejscu, w którym pojawiają się na szkicu. Na przykład próbki drewnianej podłogi lub płytek powinny znajdować się w dolnej części tablicy, tuż pod szkicem pomieszczenia. Inną opcją jest ułożenie próbek i próbek w taki sposób, aby wyglądały w pokoju; na przykład próbka koloru sufitu i zdjęcia wyborów oświetlenia u góry tablicy, kolory farb i próbki tkanin skierowane w kierunku środka, a próbki podłóg w pobliżu dołu tworzą logiczny przepływ. Zakotwicz je inspirującymi zdjęciami przestrzeni w rogach planszy.

8

Przymocuj zdjęcia i próbki do tablicy za pomocą cementu gumowego lub kleju w sztyfcie. Do wszelkich kawałków pianki idealny jest cement gumowy. W przypadku tkanin, które będą miały bezpośredni kontakt z klejem, najlepiej stosować klej w sztyfcie.

9

W razie potrzeby utwórz etykiety dla każdego wykończenia. Możesz po prostu wskazać, gdzie znajdzie się wykończenie (tj. W którym oknie będzie wisieć próbka materiału zasłon) lub właściwie podać kolor i producenta wykończenia. Pierwsza sprawdza się najlepiej w mieszkaniach, druga jest często wykorzystywana w projektowaniu wnętrz komercyjnych. Możesz także pomijać wszystkie etykiety razem, zwłaszcza jeśli używasz szkicu pokoju jako środka tablicy kolorów. Wydrukuj etykiety na papierze etykietowym lub, jeśli czujesz się dobrze z pismem ręcznym, oznacz tablicę bezpośrednio na piance lub wypisz etykiety na naklejkach etykiet i umieść je na tablicach zgodnie z życzeniem.

10

Pozostaw cały klej do wyschnięcia na noc. Oczyść deskę, ostrożnie zeskrobując zbłąkany klej nożem uniwersalnym i zamykając wszelkie postrzępione krawędzie na próbkach tkanin małym ruchem sztyftu kleju.

Udostępnij: