Najważniejsze informacje o praniu dywanów

Pranie dywanów może wydawać się prostą sprawą, jednak zanim zdecyduje się na tę czynność, warto poznać kilka najważniejszych informacji związanych z tym tematem. Przede wszystkim warto pamiętać, że pranie dywanów Ursynów warto wykonywać 1-2 razy w ciągu roku. Najlepszą porą będzie wiosna lub jesień, ponieważ dywan możemy rozłożyć na trzepaku i pozwolić mu wyschnąć w sposób naturalny. Oczywiście dywan można prać częściej, jednak wówczas warto ograniczyć się do czyszczenia tylko brudnych fragmentów dywanu.

W jaki sposób prać dywany?

Przede wszystkim pranie dywanów Ursynów może być realizowane ręcznie czy też maszynowo. Wykorzystanie specjalnego sprzętu nie przemacza włosia dywanu i lepiej usuwa brud z dywanu. Niestety sposób taki kosztuje i dlatego też nie każdy się na niego decyduje. Zanim zdecyduje się na kupno odkurzacza do samodzielnego czyszczenia i prania dywanów Ursynów, warto rozeznać się jakimi funkcjami dysponują poszczególne modele. Jeśli chodzi o czyszczenie ręczne, to będziemy potrzebować płynu do prania dywanów, ciepłą wodę oraz szczotki z twardym włosiem.

Pierwszym krokiem jeżeli chodzi o pranie dywanów, jest wyczyszczenie najbardziej brudnych miejsc. Ściereczkę zamaczamy w rozcieńczonym płynie do  prania dywanów i przykładamy do plamy. Zostawiamy tak na kilka minut, aby środek mógł zacząć działać. Po tym czasie bierzemy szczotkę i czyścimy wcześniej namoczone miejsca. Po tym etapie bierzemy się za czyszczenie całego dywanu. Po wyschnięciu dywanu należy go bardzo dokładnie odkurzyć. Całość nie jest trudne, jednak czasochłonna dlatego też w przypadku dużych dywanów lepiej całą usługę zlecić specjalistom.

Udostępnij: