Zakres obsługi technicznej

Jeżeli mieszkamy w jakimś budynku, to chcemy wiedzieć i wierzyć w to, że ten budynek jest bezpieczny. Jest to w pełni naturalny i jest to również zapisane w prawie. Każdy właściciel lub zarządca nieruchomości ma obowiązek zadbać o odpowiednie jej funkcjonowanie i bezpieczeństwo mieszkańców. Takim zagadnieniem zajmuje się obsługa techniczna nieruchomości. Nie każdy jednak może oceniać stan techniczny budynku. Dowiedzmy się zatem czym jest obsługa techniczna nieruchomości.

Zakres obsługi technicznej nieruchomości

Po pierwsze podstawowym zadaniem osób, które wykonują obsługę techniczną nieruchomości jest przeprowadzenie i kontrola stanu sprawności technicznej instalacji takich jak wentylacja, instalacji gazowych oraz elektrycznych. Należy również sprawdzić instalację klimatyzacji jak i węzła cieplnego. Podczas przeglądu dokonuje się również legalizacji urządzeń pomiarowych. Konserwacja taka powinna być wykonywana regularnie.

Jednym z ważniejszych aspektów jest wybór firmy która będzie wykonywała przegląd i obsługę techniczną nieruchomości. W takiej sytuacji zdecydowanie powinniśmy postawić na firmy, które posiadają doświadczenie. To gwarantuje nam, że nie będzie żadnych problemów. Pamiętajmy o tym, że zapewnienie bezpieczeństwa dla mieszkańców jest w ustawowym obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości.

Udostępnij: