Buty trekkingowe wysokie – opis, cechy, zastosowanie, wybór produktu.

Wyprawa w góry, niezależnie od tego czy w niskie czy w te wysokie, powinna być odpowiednio przygotowana. Oprócz zapoznania się z pewnymi zasadami i pozyskania potrzebnych umiejętności, ważne jest również skompletowanie odpowiedniego wyposażenia. Jednym z podstawowych elementów takiego ekwipunku jest obuwie. Czym są buty trekkingowe wysokie? W jakich sytuacjach wykorzystywane? Jak wybrać odpowiedni model?

Buty trekkingowe wysokie – opis produktu, zastosowanie, wybór

Obuwie do chodzenia po górach to bardzo istotny element. To właśnie dzięki niemu chronimy naszą stopę przed uszkodzeniami, jak również zabezpieczamy stawy przed złamaniem lub skręceniem. Dlatego też warto zwrócić uwagę na wysokie modele butów trekkingowych. Jednocześnie takie akcesoria minimalizują ryzyko dostania się do wnętrza obuwia wody, śniegu czy wilgoci. Wysokie buty trekkingowe przydają się zarówno w tych najwyższych partiach gór, jak i długim spacerze dolinami czy przełęczami. 

Na co zwrócić szczególną uwagę dokonując zakupu?

Buty trekkingowe wysokie powinny przede wszystkim być wygodne. Rozmiar buta ma tu ogromne znaczenie. Produkt powinien być dopasowany, jednak dawać około 0,5 cm zapasu – na grubą skarpetę lub opuchniętą ze zmęczenia nogę Ponadto należy zwrócić uwagę na materiał wykonania – nieprzemakalny, oddychający. Buty górskie powinny też być lekkie oraz posiadać podeszwę, które umożliwi spacerowanie po różnego rodzaju terenie. 

Udostępnij: