Granitowe blaty kuchenne

Meble kuchenne to coś więcej niż tylko sposób na przechowywanie żywności. Poza tym, że spełniają funkcje praktyczne, to muszą także odpowiednio komponować się z wnętrzem. Chcemy Państwu zaproponować granitowe blaty kuchenne jako stylowy sposób na wykończenie mebli.

Dlaczego polecamy granitowe blaty kuchenne?

Granitowe blaty kuchenne świetnie się komponują z każdym wnętrzem. Zarówno zaprojektowanym w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Jak każdy naturalny materiał jest „przyjemny” dla oka. Ponieważ jest on bardzo twardą okładziną, to jest odporny na działanie sił zewnętrznych. Jednak warto go zaimpregnować, żeby nie uległ odbarwieniom podczas pracy lub konserwacji. granit najczęściej kojarzy nam się z kolorem szarym. Jest to najbardziej popularna barwa. Różne odcienie szarości bardzo dobrze komponują się z innymi kolorami, a w szczególności z tzw. „kolorami ziemi”.

Jednak nie jest to jedyna odmiana granitu. Spotkać możemy także granit w kolorach: czarnym, białym a także różowym. Blat kuchenny z czarnego polerowanego granitu nadaje szczególnej elegancji każdemu pomieszczeniu. Natomiast blat z białego granitu stwarza poczucie czystości i bezpieczeństwa. Przy planowaniu takiej inwestycji warto pamiętać, że blaty granitowe będą bardzo ciężkie, dlatego należy zadbać, aby konstrukcja mebli była odpowiednio wytrzymała. 

Udostępnij: